وصیت نامه شهدا
وصیت شهدا
کارنامه عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
شهید

 

میخواستم بزرگ بشم...
درس بخونم مهندس بشم...
خاکمو آباد کنم ...
زن بگیرم...
مادر و پدرمو ببرم کربلا...
...
دخترمو بزرگ کنم ببرمش پارک ,تو راه مدرسه باهم حرف بزنیم
خیلی کارا دوست داشتم انجام بدم
خب نشد...باید میرفتم از مادرم, پدرم ,خاکم , ناموسم ,دخترم , دفاع کنم
رفتم که ...
دروغ نباشه
احترام کم نشه
همدیگرو درک کنیم
ریا از بین بره
دیگه توهین نباشه
محتاج کسی نباشیم
الان اوضاع چطوره؟....

پیام شهیدان

یاد جبهه
چفيه و اهميت آن در جبهه
«چفيه» كه به آن «چپي» هم مي گفتند، دستمالي است نخي به طول و عرض تقريبي يك متر كه قدرت جذب رطوبت آن زياد است. چفيه در جبهه کاربردهای زیادی داشت، براي عموم هم حوله حمام بود، هم سفره نان. در كارهاي سنگين آن را مثل شال به كمر مي بستند و موقع گرد و غبار - خصوصاً در مناطق رملي - و وزيدن بادهاي تند به سر و صورت مي پيچيدند. همچون بغچه و ساك دستي، وسايلشان را در آن مي گذاشتند و به حمام و خريد مي رفتند. وقتي از آسمان آتش مي باريد و هوا فوق العاده گرم بود، آن را خيس مي كردند و جلو صورت در خلاف جهت باد مي گرفتند كه با وزيدن نسيمي شبيه كولر مي شد و هوا را مطبوع و دلپذير مي كرد؛ منتها به خاطر شدت گرما، خيلي زود خشك مي شد. وقتي آن را خيس مي كردند و باد مي دادند و به صورت فرد گرمازده مي انداختند، او در هواي پنجاه درجه شلمچه از مرگ حتمي نجات مي يافت. چفيه در اوقات فراغت كنار رودخانه ها، سدها، هورها و كانال ها تور ماهي گيري بود. شب چهارشنبه سوري براي بعضي دستمالي بود كه با آن به «قاشق زني» مي رفتند و آن را به چادر فرماندهان و تداركات مي انداختند و تا سنگين نمي شد آن را بيرون نمي كشيدند. هر وقت رزمندگان از عمليات برمي گشتند و تداركات گردان مي خواست به آنها شربت بدهد، نو و تميز آن صافي شربت بود. در عمليات، براي بستن زخم مجروحان بهترين و در دسترس ترين باند و شريان بند بود و موقع پاتك هاي شيميايي در نبود ماسك ضد گاز، بهترين وسيله، چفيه خيس بود. در جابه جايي مهمات سبك، فشنگ و نارنجك و خمپاره 60 خصوصاً از نوع غنيمتي آن مثل بغچه بود. چفيه را هنگام نماز مثل شال به كمر مي بستند يا دور گردن مي انداختند و بعضي هم آن را مانند عمامه به سر مي پيچيدند و یا مثل عبا روی دوش می انداختند. يا مثل سجاده پهنش مي كردند و روي آن به نماز مي ايستادند. چفيه سربند پيك هاي موتورسوار گردان بود؛ مخصوصاً در هواي سرد و براي جلوگيري از سينوزيت. چفيه وسيله خوبي بود براي گريستن در عزا و مصيبت اهل البيت عصمت و طهارت(ع). چفيه مشخص ترين وسيله در لباس بسيجي بود و يادگار سال هاي رزم و مقاومت، و تنها چيزي كه رزمنده مي توانست موقع به شهادت رسيدن به هم رزمش ببخشد كه نشاني از همه بي نشاني ها بود. چفيه بهترين وسيله اي بود و هست كه وقتي در حجله شهيد و تابلوي مزار او قرار مي گيرد، به تنهايي رنگ و بوي همه آن شجاعت ها و غربت ها و مظلوميت ها، ناله ها و ندبه ها و استغاثه ها و شهادت ها و پايمردي ها را با خود دارد. چفيه وسيله اي همه كاره بود. علاوه بر آنچه پيش تر ذكر شد، در دسترس ترين كفن براي پيكر قطعه قطعه شده شهدايي بود كه هم رزمانشان مي توانستند با خود به عقب ببرند. وسيله اي براي پوشاندن چهره «پا لگدكن» (نماز شب خوان)ها، دور كننده حشرات سمج و موذي، دستمال مرطوب براي پيشاني برادران تب دار، عرق گير چهره هاي سوخته گرمازده در پشت تويوتا و موقع راه پيمايي هاي طولاني، هديه اي كه روز عيد غدير به بچه سيدها مي دادند، دستگيره اي براي برداشتن ظرف غذاي داغ، لنگ و حوله حمام و بالاخره جايگزيني براي دستمال ابريشمي كه در گذشته بعضي با پرتاب آن به جلو و ايجاد صدا مزاح مي كردند.

توقف
آخرین مطالب
13
آغاز امامت امام زمان(عج) غدیری دیگر
چکیده: آغاز امامت امام زمان(عج) غدیری دیگرسالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در حقیقت امتداد غدیر، بلکه خود غدیری دیگر است. باید در این چنین روزی با امام زمان(عج) بر اساس مفاد روایات و دعاها به‌ویژه دعای «عهد» پیمانی دوباره بست. معرفت، محبت، ولایت و اطاعت برخی از اصول این پیمان نسبت به حضرت صاحب‌الزمان(عج) است.غربت و مظلومیت، رشته‌ای است پیوسته، از غدیر ت... ادامه »
10
شهادت جانسوز حضرت امام حسن عسکری (علیه السلام) را به همه پیروان و دوستداران آن حضرت و به خصوص به ساحت مقدس امام عصر (ارواحنا له الفدا) تسلیت و تعزیت می گوییم.
چکیده: شهادت جانسوز حضرت امام حسن عسکری (علیه السلام) را به همه پیروان و دوستداران آن حضرت و به خصوص به ساحت مقدس امام عصر (ارواحنا له الفدا) تسلیت و تعزیت می گوییم. ادامه »
03
محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر.وماه جانبازی وآزاددگی وایثار بر شیعان وآزادگان تسلیت باد.
چکیده: ماه محرم
03
31 شهریورهفته دفاع مقدس یادمان دلاور مردیها ی ایران اسلامی در برابر دشمنان.
چکیده: 31 شهریور ماه هفته دفاع مقدس ویادمان گذشت و فداکاری ایثار وشهادت ورشادتهای دلیر مردمان غیور ایران اسلامی در برابر دشمن متجاوز رژیم بعثی عراق وپیروزی ایران اسلامی گرامی باد.
03
به مناسبت هفته دولت و26 مرداد دیدارمشاور ریس و مسئولین دانشگاه با خانوادهای ایثارگران انجام شد.
چکیده: به مناسبت 26 مرداد ماه سالروز آزادی دلاورمردان عرصه مقاومت از اسارت وهفته دولت با حضور مشاور ریئس ومسئولین دانشگاه با ازادگان وخانواده انان دیدار و از رشادتهای آیشان تقدیر به عمل آمد.
28
پیام تبریک به مناسبت روز آزادگان
چکیده: با سلام خدمت تمام ایثارگران بلاخص ازادگان هشت سال دفاع مقدس ،26مرداد ماه سالروز بیاد ماندنی و از بند رستن غیور مردان واسوهای مقاومت ازادگان سر افراز را ،به تمامی هموطنان  وازاد مردان عرصه های خون وشهادت تبریک میگوییم وارزوی سلامت وتوفیق روز افزون برای این عزیزان داریم.  
20
میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود مبارک باد
چکیده: عید بزرگ نیمه ی شعبانسلام بر مهدى(ع)، خورشید جان ها و امید انسان ها. مهدى(ع)، یادگار پیامبران، خلاصه ابراهیم، عصاره محمد، احیا و زنده کننده سنت هاست. نیمه شعبان، مطلع خورشید فروزان مهدى(ع) در ظلمت تاریخ است. پیروان قائم آل محمد(ع) همچون او اهل قیام و انقلابندمهدى(عج)، کعبه مقصود و قبله موعود امت هاست.غیبت کبرا، دوره آزمایش منتظران راستین حضرت مهدى(... ادامه »
13
جشن گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز
چکیده: جشن گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز در دانشگاه برگزار شدجشن گرامیداشت اعیاد ماه شعبانیه؛ ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، ولادت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز و ولادت امام زین العابدین(ع) با حضور مسئولان، مدیران ستادی و کارکنان ایثارگر در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.این جشن با قرائت فرهاد شریفی قاری برجسته دانشگاه آغاز شد و در ادامه مشاو... ادامه »
11
میلادامام حسین (ع)،حضرت عباس(ع) و حضرت امام سجاد(ع) بر همه دوستداران آن حضرت تبریک می گوییم
چکیده: شعبان شد و پیک عشق از راه آمدعطر نفس بقیه الله آمد با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین یک ماه و سه خورشید در این ماه آمدمیلادامام حسین (ع)،حضرت عباس(ع) و حضرت امام سجاد(ع) بر همه دوستداران آن حضرت تبریک می گوییم
04
 مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مبارک باد
چکیده: مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مبارک باد بعثت و فرود آمدن جبرییل در حرا، بازگشایی راه های آسمان به حریم بسته انسان است. خداوند، بانگ بیدار باش را از سر رحمت بیکران خود به صدا درآورده است. این سروش ایزدی بر بال جبرییل فرود آمد و از حنجره پاک محمد صلی الله علیه و آله بر زمین منتشر گردید. داستان بعثت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آلهماجرای بعثت حض... ادامه »
03
شهادت مظلومانه ی هفتمین مولای غریب حضرت امام موسی کاظم باب الحوائج (ع) را به شیعیان تسلیت عرض می نمایم.
چکیده: شهادت مظلومانه ی هفتمین مولای غریب حضرت امام موسی کاظم باب الحوائج (ع) را به شیعیان تسلیت عرض می نمایم.امام موسی کاظم (ع) :بهترین عبادت از شناختن خداوند، انتظار فرج و گشایش است. پس از شهادت امام صادق (ع) جایگاه علمی و معنوی امام موسی کاظم (ع) در میان مردم بر خلفای مستبد عباسی آنقدر گران آمد که همواره نگران بودند که امام قیام کند و حکومت را بدست گیر... ادامه »
05
دیدار رئیس دانشگاه با همراهی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام با خانواده های شهدا وایثارگران
چکیده: رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همراهی مسئولان دانشگاه با خانواده های شهدا، ایثارگران و آزادگان شاغل و بازنشسته دیدار و گفتگو کردند.به گزارش خبرنگار وب دا، در حاشیه این دیدارها رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه و تبریک پیشاپیش سال نو گفت: اقتدار و امنيت مثال زدني امروز کشور را مرهون جانفشاني شهدا و رزمندگان انقلاب و ... ادامه »
23
22 اسفتد روز بزرگداشت شهدا گرامی باد
چکیده: شهيد و شهادت شهادت مرگي است، انتخاب شده، مرگي كه انسان به سوي آن مي‌رود نه آنكه به سوي انسان بيايد و اهميت و ارزش شهيد و شهادت نيز از همين جا سرچشمه مي‌گيرد. اگر چه گفته مي‌شود شيعه اگر در بستر هم بميرد، شهيد است، اما شهادت درجاتي دارد كه عالي‌ترينش جهاد در راه خداست. ماده اصلي «شهادت» معني حضور را مي‌رساند، از اين رو شهادت و گواه... ادامه »
16
برگزاری اولین المپیاد ورزشی جانبازان ومعلولین وزارت بهداشت ودرمان
چکیده: برگزاری اولین المپیاد ورزشی جانبازان ومعلولین دانشگاههای علوپزشکی سراسر کشوردر استان مازندران شهرستان ساری برگزار شد ،تیم ورزشی جانبازان ومعلولین دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اولین حضور خود در این المپیاد توانستند در رشته تیمی شطرنج مقام سوم کشور را کسب نماید.این پیروزی به رییس دانشگاه وکارکنان و ایثارگران وخانواده ایشان تبریک عرض مینماییم.
17
شهادت حضرت امام حسن عسکري علیه السلام تسلیت باد
چکیده: امام حسن عسکری (ع ) در سال 232هجری در مدينه چشم به جهان گشود . مادر والا گهرش سوسن يا سليل زنی لايق و صاحب فضيلت و در پرورش فرزند نهايت مراقبت راداشت ، تا حجت حق را آن چنان که شايسته است پرورش دهد . اين زن پرهيزگار در سفری که امام عسکری (ع ) به سامرا کرد همراه امام بود و در سامرا از دنيا رحلت کرد . کنيه آن حضرت ابامحمد بود .صورت و سيرت امام حسن عسک... ادامه »
09
رحلت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم ) و شهادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام )تسلیت باد
چکیده: پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله وسلم)پیامبراکرم صلی الله علیه و آله وسلم خاتم الانبیا حضرت محمد بن عبدالله در سال ۵۷۱ م که مصادف با روز جمعه هفده ربیع الاول بود، در مکه چشم به جهان گشود و در چهل سالگی از طرف خداوند متعال به پیامبری برگزیده شد. حدود سیزده سال در مکه به صورت پنهان و نیمه پنهان به تبلیغ دین اسلام پرداخت. سپس در نتیجه فشارهای روزافزون ... ادامه »
19
دیدار مشاور رئیس دانشگاه و مسئول امور ایثارگران با ایثارگران شبکه بهداشت شهرستان مهران
چکیده: دیدار مشاور رئیس دانشگاه و مسئول امور ایثارگران با ایثارگران شبکه بهداشت شهرستان مهران
05
دیدار مشاور رئیس دانشگاه و مسئول امور ایثارگران با ایثارگران شبکه دهلران
چکیده: به منظور تجلیل از ایثارگران گرامی و خانواده ی محترم آنان و به پاس قدردانی از تلاشها و جانفشانیهای این عزیزان و در راستای ادامه ی برنامه های بازدید دوره ای امور ایثارگران دانشگاه ، و با همراهی مسئول محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران با و تعدادی از همکاران با خانواده آزاد ه و جانباز منوچهر نصراللهی و خانواده جانباز نعمت اله رضایی و خانواده ش... ادامه »
17
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین
چکیده: عالم همه محو گل رخسار حسین است ذرات جهان درعجب از کار حسین است دانی که چرا خانه ی حق گشته سیه پوش  یعنی که خدای تو عزادار حسین است
04
تجلیل از 30سال خدمت صادقانه جانباز و آزاده سرافراز آقای حیدر بساوند
چکیده: .
29
عید کمال دین سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصایت و ولایت امیر المومنین علیه السلام بر شیعیان و پیروان ولایت خجسته باد
چکیده:     موقعیت جغرافیایی منطقه غدیرخم عید غدیر روز هجدهم ذی‌الحجه از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان. بنابر روایات در روز هجدهم ذی‌حجه سال دهم هجرت پیامبر اکرم(ص) به دستور خدا امام علی(ع) را به مقام خلافت و امامت منصوب کرد. واقعه غدیر در سفر حجة الوداع سال دهم هجری و در سرزمین غدیر خم روی داد. در احادیث شیعه تعابیری هم چون عیدُالله... ادامه »
21
عید قربان مبارک
چکیده:   روز تقرّب   عید قربان جلوه گاه تعبّد و تسلیم ابراهیمیان حنیف است، و فصل قرب مسلمانان به خداوند، در سایه عبودیّت.   عید قربان فصل قربانی کردن عزیزها در آستان «عزیزترین» یعنی خداست. عید قربان مجرای فیض الهی و بهانه عنایت رحمانی به بندگان مؤمن و مطیع است. و هر کس بتواند رضای خویش را فدای رضای حق کند، از خواسته دل در ... ادامه »
21
معجزه دعای عرفه چیست؟
چکیده: با حضور در این مراسم جو مذهبی، دعا و مناجات بر روی فرد تاثیر می گذارد و تا زمانی که بار گناهان بر روی آن قالب نشود، تاثیر خودش را دارد. عرفات سرزمینی است که در آن جا گناه صورت نگرفته است و آن جا معبد تمام انبیا، اولیا، اوصیا، متقین و اصفیا بوده است. بیابانی صاف و هموار که تقریباً در ۲۴ کیلومتری (چهار فرسخی) شمال مکه و دردامنه کوهی به نام (جبل الر... ادامه »
20
رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای منا
چکیده: شجره خبیثه ملعونه آل‌سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد/ آمریکا و حامیان ریاض در جنایات سعودی‌ها شریکند/ تأکید بر پیگیری جدی تشکیل هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی توسط مسئولان به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه&zw... ادامه »
30
آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
چکیده: با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان، جانشین اسبق فرمانده تیپ امیرالمومنین(ع)، مدیران ستادی، کارکنان، آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد. آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط فر... ادامه »
23
26مرداد ماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن گرامی باد
چکیده: ۲۶ مردادماه، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامى‏ /مردانى از قبیله غیرت و حماسه‏     روز 26 مرداد 1369 ایران اسلامى شاهد بازگشت آزادگان سرافرازى بود که پس از تحمل سالهاى اسارت خود در اردوگاههاى عراق، پاى به میهن اسلامى گذاشتند و به آغوش خانواده‏هاى خود بازگشتند. این رویداد بزرگ، دو هفته پس از اشغال نظامى کویت توسط ارتش ... ادامه »
23
ولادت با سعادت امام رضا (ع) به عموم شیعیان جهان مبارک باد
چکیده: ولادت با سعادت امام رضا (ع) به عموم شیعیان جهان مبارک باد
10
شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد
چکیده: حضرت امام جعفر صادق(ع) پيشواي ششم مسلمانان، در اين روز به دست خليفه ي عباسي، منصور دوانيقي مسموم و در مدينه به شهادت رسيد. امام صادق(ع) به شيخ الائمه نيز معروف است زيرا عمر ايشان از تمامي ائمه اطهار(ع) طولاني تر است. حضرت را در قبرستان بقيع در كنار پدر، جدّ و امام حسن مجتبي(ع) دفن كردند.آن امام به هنگام شهادت شصت و پنج سال داشته و مدت سي و چهار سال... ادامه »
02
شهادت شفیع شیعیان و مولای متقیان، علی علیه السلام تسلیت باد
چکیده: شهادت‌ امام علی(ع) بعد از جنگ نهروان و سرکوب خوارج برخی از خوارج از جمله عبدالرحمان بن ملجم مرادی ، و برک بن عبدالله تمیمی و عمروبن بکر تمیمی در یکی از شبها گرد هم آمدند و اوضاع آن روز و خونریزی ها و جنگهای داخلی را بررسی کردند و از نهروان و کشتگان خود یاد کردند و سرانجام به این نتیجه رسیدند که باعث این خونریزی و برادرکشی حضرت علی ( ع ) و م... ادامه »
01
میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد
چکیده: در سال سوم هجرت و در شب نیمه ماه رمضان ـ که بهترین ماه های خداست ـ خانه امیرالمؤمنین و فاطمه علیهماالسلام میزبان قدوم مولود مبارکی شد که شادی را با خود به خانه وحی آورد. در این شب فرخنده، سبط اکبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم ، حضرت امام حسن علیه السلام چشم به جهان گشود و شهر مدینه را غرق نور کرد.مژده میلادهنگامی که امام حسن علیه السلام به ... ادامه »
17
فرا رسیدن ماه رمضان ماه رافت وارامش و تزکیه وجود وقرب اللهی مبارک باد.
چکیده: اعمال و دعاهای روزهای ماه رمضان آن چند امر است: اول: افطار است و مستحب است که بعد از نماز شام افطار کند مگر آنکه ضعف بر او غلبه کرده باشد یا جمعى منتظر و باشند دوم: آنکه افطار کند با چیز پاکیزه از حرام و شبهات و بهتر آن است که به خرماى حلال افطار کند تا ثواب نمازش چهار صد برابر گردد و به خرما و آب و به رطب و به لبن و به حلوا و به نبات و به آب گرم ... ادامه »
12
14 خرداد ماه رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت باد
چکیده: امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 ميلادى) در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله عليها, روح الـلـه المـوسـوى الخمينـى پـاى بـر خـاكدان طبيعت نهاد . او وارث سجاياى آباء... ادامه »
22
---
چکیده: میلاد با سعادت امام حسین(ع)روز پاسدار ، حضرت ابوالفضل (ع) روز جانباز و امام زین العابدین(ع) مبارکباد
04
سالروز وفات حضرت زینب (س) تسلیت باد
چکیده: حضرت زینب (س) در 15 رجب سال 63 هجری قمری از دنیا رفت. بانوی قهرمانی که پس از شهادت امام حسین، ارائه نهضت عاشورا را به دوش کشید و پرچمدار این قیام بود در ضمن سفری که به همراه همسر گرامی شان عبدالله بن جعفر به شام بودند به لقاءالله پیوستند و بدن مطهر ان بانوی بزرگوار در همان جا دفن گردید. زینب (س) که از همه سو نسبش به معصومین می رسد، مستعلی است که را... ادامه »
04
سیزدهم رجب مصادف با ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر مبارک باد
چکیده:  گرچه خانه ما از آینه نبود؛ اما خسته‏ ترین مهربانی عالم، در آینه چشمان مردانه‏ ات، کودکی‏ هایم را بدرقه کرد، تا امروز به معنای تو برسم. می‏خواهم بگویم، ببخش اگر پای تک درخت حیاطمان، پنهانی، غصه‏ هایی را خوردی که مال تو نبودند! ببخش اگر ناخن‏های ضرب‏ دیده ‏ات را ندیدم که لای درهای بسته روزگار، مانده بود و ببخش اگر همیشه، پیش از رسیدن تو، خواب ب... ادامه »
21
اعمال و فضیلت ماه رجب
چکیده: این‌الرجبیون اعمال و فضیلت ماه رجب/ چرا رجب «ماه خدا» نامیده شده است؟ حضرت رسول(ص) می‌فرمایند: ماه رجب ویژه آمرزش و مخصوص مغفرت است در این ماه خداوند اولیا و محبانش را می آمرزد، توبه‌ آنان را می‌پذیرد و از دشمنانشان می‌رهاند. به گزارش ايلام بيدار ، ماه رجب، ماه ولایت و امامت، ماهی است که رحمت گسترده الهی بر بندگانش جاری می‌شود. رسول خدا (ص) در... ادامه »
15
همايش مشاورين رؤسای دستگاههای اجرایی استان ایلام
چکیده: همایش مشاورین رؤسای دستگاههای اجرایی استان ایلام با حضور آقای دکترعسکری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منایع انسانی استانداری، آقای رستمیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، آقای شفیعی مشاور استاندار ایلام در امور شاهد و ایثارگران و مشاوران رؤسای دستگاههای اجرایی استان در محل سالن اجتماعات بنیاد شهید استان ایلام برگزار گردید. در این ج... ادامه »
02
برندگاه مسابقه پیامکی نهج البلاغه شماره 2
چکیده: برندگاه مسابقه پیامکی نهج البلاغه شماره 21: خانم شهناز امیدیان2: آقای سعید نصراللهی3: آقای سید جعفر رسولی
21
نشست صمیمی مدیر شبکه و همکاران ایثارگر با ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دهلران
چکیده: به مناسبت دهه مبارک فجر گردهمایی پرسنل ایثار گر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران در محل سالن اجتماعات و با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان و ریاست محترم بنیاد شهید انقلاب اسلامی شهرستان دهلران برگزار گردید؛ در این جلسه پس از تلاوت کلام الله مجید جناب آقای دکتر شهریار رسولی در خصوص ایام الله دهه مبارک فجر مطالبی را به س... ادامه »
14
میثاق با شهدای گمنام شهر ایلام
چکیده: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برنامه میثاق با شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در گلزار شهدای گمنام شهر ایلام برگزار گردید. در این مراسم که به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون نهاد، معاون غذا و دارو دانشگاه و مشاور ریاست دانشگاه و مسئول ام... ادامه »
11
دهه فجر مبارک باد
چکیده: پيروزي انقلاب اسلامي در ايران تنها يك حادثه داخلي براي تغيير يك رژيم سياسي نبود. بلكه همان‌گونه كه بسياري از دولتمردان آمريكائي، اسرائيلي و اروپائي در خاطرات خود از آن روزها تعبير كرده‌‌اند، انقلاب از ديدگاه آنان زلزله‌اي ويرانگر براي جهان غرب بود. گذشته از آنكه آمريكا مطلوبترين شرائط جغرافيائي، اقتصادي و نظامي را در يكي از حساسترين مناطق جهان كه م... ادامه »
05
برندگاه مسابقه پیامکی نهج البلاغه شماره 1
چکیده: برندگاه مسابقه پیامکی نهج البلاغه شماره1 1:محسن نوروز وند 2: سعید منصوری 3: عباس تابه
29
سالروز ولادت با سعادت امام يازدهم حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) را به تمامى شيعيان جهان تبريك عرض میکنیم
چکیده: بسم الله الرحمن الرحيمسالروز ولادت امام حسن عسكري عليه السلامسالروز ولادت با سعادت امام يازدهم حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) را به تمامى شيعيان جهان تبريك عرض نموده، اميدواريم خداوند متعال توفيق پيروى آن امام همام را به همه ما عنايت فرموده ودر فرج فرزند بزرگوارش حضرت مهدى (عليه السلام) تعجيل فرمايد حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) در سال 232 ه... ادامه »
07
9 دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی زنده خواهد ماند
چکیده: 9 دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی زنده خواهد ماند درست زمانی که ملت عزیز ما خود را برای پیروزی بزرگ شرکت 40میلیونی در انتخابات سال 88 آماده می کردند و آن را به عنوان پشتوانه ای برای چانه زنی های دنیای سیاست شکل داده و در حال ذخیره سازی بودند، متأسفانه استکبار فرصت لازم را به مردم ما نداد تا از این واقعه ی بزرگ بهره برداری لازم را بعمل آورد چرا که با... ادامه »
07
ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع)
چکیده: ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) مبارک بادتولد نورحضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در عام الفیل ( سال 570 میلادی ) در ماه ربیع الاول دیده به جهان گشود.مورخان شیعه، ولادت پیامبر اکرم را در صبح جمعه‌ی هفدهم ربیع الاول و اکثر علمای اهل سنت، در روز دوازدهم همان ماه می‌دانند.امام صادق(ع) به نقل از سلمان فارسى فرمود:پيامبر اكرم(ص)فرمود: خد... ادامه »
01
حضور ریاست محترم دانشگاه و مسئولین محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در منزل مرحوم علی با وفا
چکیده: حضور ریاست محترم دانشگاه و مسئولین محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در منزل مرحوم علی با وفا صبح روز یکشنبه 29/9/94 ریاست محترم دانشگاه به اتفاق جمعی از همکاران و مسئولین واحدهای دانشگاه از جمله جناب آقای حجة الاسلام و المسلمین منزه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجة الاسلام و المسلمین عوض نژاد معاون دفتر ن... ادامه »
29
شهادت امام حسن عسگری علیه السلام بر همه مسلمانان تسلیت باد
چکیده: شهادت امام حسن عسگری علیه السلام بر همه مسلمانان تسلیت بادبار دیگر شد ز کینه زنده غم های مدینهچون بقیع، سامرا از کین خراب است قلب شیعه در این ماتم کباب استشهادت آن حضرت را روز جمعه هشتم ماه ربیع الاول سال ۲۶۰هجری نوشته اند .در کیفیت وفات آن امام بزرگوار آمده است : فرزند عبیدالله بن خاقان گوید روز... ادامه »
28
درگذشت همکار
چکیده: با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم همکار گرامی و ایثارگر عزیز جناب آقای علی باوفا دار فانی وداع گفته و به همرزمان شهیدش پیوست او که با تحمل 119 ماه از اسارت در اردوگاه های مخوف رژیم بعث عراق و به جان خریدن شکنجه های جسمی و روحی فراوان در این مدت و تحمل این درد ورنج حتی در بازگشت افتخار آمیز به میهن اسلامی که گواه و شاهد آن افتخار 55 درصد جانبازی ایشان م... ادامه »
18
سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع) تسلیت باد
چکیده: سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع) تسلیت باد فرارسيدن ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پيامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غريبانه هشتمين پيشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسليت باد. وفات جانگداز و مظلومانه اشرف مخلوقات خاتم الأنبياء محمد بن عبدالله(ص) در 28 صفر... ادامه »
08
اربعين
چکیده:  
08
پیام تسلیت امور ایثارگران دانشگاه به خانواده محترم دارابی
چکیده: کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ (سوره الرحمن، آیه 26و27) هرکه روی زمین است دستخوش مرگ و فناست و خدای باجلال و عظمت باقی می ماند. با کمال تاًسف و تأثر مطلع شدیم همکار گرامی و ایثارگر ارجمند جانباز و رزمنده دوران دفاع مقدس و از یادگاران سالهای ایثار و مقامت جناب آقای عبدالکریم دارابی رابط امور ایثارگران شبکه بهداشت ... ادامه »
03
برندگان مسابقه نهج البلاغه نامه 53
چکیده: بسم الله الرحمن الرحیم با تشکر و سپاس از تمامی کسانی که در مسابقه نهج البلاغه نامه 53 امام علی (ع) به مالک اشتر شرکت نمودند.  اسامی برندگان مسابقه که به قید قرعه انتخاب شده اند به شرح ذیل اعلام   می گردد. 1: نصرالله نقدی از معاونت غذا و دارو 2: دلاور ابراهیمی از شبکه بهداشت سرابله 3: منصوره متولی از شبکه بهداشت سرابله... ادامه »
27
افتتاحیه سروستان شهدا در هفته بسیج
چکیده: افتتاحیه سروستان شهدا در هفته بسیجبه گفته مشاور ریاست دانشگاه آقای چناری در هفته بسیج به منظور قدردانی از راه و خط شهدای عزیزعلی الخصوص شهدای دانشگاه علوم پزشکی در طول دوران دفاع مقدس و تجلیل و بزرگداشت یاد و خاطره ی این عزیزان و در راستای فرمایشات گهر بار مقام معظم رهبری که می فرمایند امروزه ثواب زنده نگه داشتن یاد وخاطره¬ی شهدا کمتر از شهادت نیست... ادامه »
27
بسیج مختص زمان جنگ نیست
چکیده: بسیج مختص زمان جنگ نیستآنگاه که جهان در نقطه آغازین واقعه ای عظیم قرار داشت و قدرت های بزرگ خود را برای اتفاقی تاریخی مهیا می کردند شاید کمتر کسی از سیاستمداران بلوک شرق و غرب آن زمان که دولتهایشان در حال وارد شدن به جنگ علیه یک ملت تازه انقلاب کرده بودند تصور کند این جنگ 8 سال بطول خواهد کشید و در نهایت مجبور به پذیرش آتش بسی می شوند که جز شرمن... ادامه »
17
شهادت حضرت امام سجاد (ع) بر همه شیعیان جهان تسلیت باد
چکیده: 12 محرم - شهادت امام چهارم شيعيان، حضرت سجّاد(ع) - سال 95 هجري قمري امام علي بن الحسين(ع)، معروف به "زين العابدين" و "سجّاد" و مكنّي به ابوالحسن و ابومحمد، در پنجم شعبان سال 38 قمري ديده به جهان گشود. مادرش، شهربانو دختر يزدگرد سوم پادشاه ساساني ايران بود، كه پس از حمله مسلمانان به امپراتوري ساسانيان و پيروزي مسلمانان در آن نبرد، اسير شد و به همر... ادامه »
05
سالگرد شهادت سردار علی خانزادی
چکیده: شهادت برترین مرگهاست. پیامبر اکرم (ص)*زندگی نامه :شهید علی خانزادی در سال 1338 در خانواده ای مؤمن و معتقد در روستای هلشی از توابع شهرستان ایوان دیده به جهان گشود. در سن 7 سالگی علی رغم فقر شدید حاکم بر خانواده پای به مدرسه نهاد و تحصیلاتش را با مشکلات ناشی از فقر تا پایان دوره ی راهنمایی به پایان رسانید و سپس وارد آموزشگاه بهیاری در استان... ادامه »
25
بیرق های بر افراشته شده نشان از زنده بودن نهضت سرخ حسین (ع) است
چکیده: بیرق های بر افراشته شده نشان از زنده بودن نهضت سرخ حسین (ع) است نویسنده : ولی چناری عشق یعنی آتش در خیمه ها                   خون های ریخته شده دشت نینوا باز هم بیرق های عزا بر سر درب خانه هایمان بر افراشته شد، بیرقی که یاد آور عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اب... ادامه »
21
مسابقه نهج البلاغه
چکیده:   این مسابقه ویژه ایثارگران عزیز و خانواده های محترم آنان می باشد  
08
 بی مسئولیتی و ناتوانی مجریان سعودی حج
چکیده: هر چه از واقعه غم انگیز منا فاصله می گیریم ابعاد آن بزرگتر و عمق حادثه غمناکتر جلوه می کند، حادثه ای که تصاویر آن دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد و بی کفایتی رژیم آل سعود را در اداره ی حرمین شریفین بیشتر از پیش نشان می دهد، حجی که می توانست با خیر و خوشی به اتمام برسد و امروز حاجیان با خوشحالی تمام به وطن خود برگردند اما بی مسئولیتی و ناتوان... ادامه »
08
غدیر میوه و ثمره رسالت انبیاء است
چکیده: آن روز که پیامبر اعظم (ص) دستور توقف کاروانهای حج را در استراحتگاه جُحفه در غدیر را صادر فرمود و دستور داد تا کاروان ها متوقف شوند تا بقیه حجاج که پشت سر بودند برسند و امر فرمود تا آنهایی که جلوتر رفته اند برگردند، حادثه ی مهمی در حال وقوع بود. حادثه ای که امتداد خط انبیاء رامشخص کرد و نشانه ای است از تداوم خط نبوت، بی شک غدیر نقش سرنوشت سازی در تع... ادامه »
07
ولادت با سعادت امام علی النقی علیه السلام را تبریک عرض می نماییم
چکیده: نگاهی کوتاه به زندگی امام هادی(ع) امام علی النقی (ع ) برای نشر احکام اسلام و آموزش و پرورش و شناساندن مکتب و مذهب جعفری و تربیت شاگردان و اصحاب گرانقدر گامهای بلند برداشت و لحظه ای از آگاه کردن مردم و آشنا کردن آنها با حقایق مذهبی نایستاد. حضرت امام علی النقی (ع) در 15 ذیحجه سال 212 و یا سیزدهم رجب 214 هجری در مدینه منوره به دنیا آمد. پدرش امام جوا... ادامه »
06
اطلاعیه
چکیده: اطلاعیهبه اطلاع همکاران گرامی می رساند که در راستای اجرای ماده 72قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و به منظور استفاده بیشتر و بهتر ایثارگران عزیز اعم از (فرزندان شاهد و همسران و فرزندان جانبازو ایثارگر) از امکانات رفاهی و ورزشی موجود و هماهنگی بعمل آمده استفاده از استخر دانشگاه در مجتمع ورزشی-رفاهی امام علی(ع) شهر ایلام و خوابگاه تهران بصورت نیم ... ادامه »
30
فضیلت و اعمال عید قربان
چکیده: فضیلت و اعمال عید قربان در تعالیم دینی چهار روز است که به عنوان عید تعیین گشته است که عبارتند از: عید فطر، عید قربان، عید غدیر و روز جمعه. در این میان عید قربان یکی از اعیاد مهم و بزرگ مسلمین به شمار می رود به نحوی که برخلاف بسیاری از اعیاد، مورد اختلاف نبوده و همه فِرَق مسلمین این روز را عید محسوب می کنند؛ لذا در دعای مخصوص قنوت نماز عید می خوانیم... ادامه »
29
سالروز شهادت جانسوز نهال گلشن دین،نور دیده زهرا، سپهر دانش و بینش،امام محمد باقر(ع) تسلیت باد
چکیده: سالروز شهادت جانسوز نهال گلشن دین،نور دیده زهرا، سپهر دانش و بینش،امام محمد باقر(ع) تسلیت باد خلاصه ای از زندگی نامه حضرت امام محمد باقر (ع) امام محمد باقر(ع) پنجمين امام شيعه در روز اول رجب مصادف با روز جمعه در سال 57 هجري ديده به جهان گشود، پدر گرامي ايشان امام سجاد (ع) و مادر بزرگوارش فاطمه دختر امام حسن بود. به اين جهت ايشان را علوين و هاشمين... ادامه »
28
به بهانه هفته دفاع مقدس
چکیده: به بهانه هفته دفاع مقدسدرست در زمانی که مردم انقلابی ایران تازه از بند رژیم پهلوی نجات پبدا کرده بودند و با بیرون راندن استکبار امریکایی و کوتاه کردن دست ایادی آنها از کشور و چپاول سرمایه های عظیم مملکت، در حال سر و سامان دادن به وضعیت داخلی کشور بوده و می خواستند با آباد کردن میهن خود، خون های ریخته شده جوانان عزیز این مرز و بوم را پاس دارند و در... ادامه »
24
آموزه‌های ازدواج حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) برای خانواده‌ها
چکیده: آموزه‌های ازدواج حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) برای خانواده‌ها برای اجرای خطبه عقد، امام علی(ع) به‌دستور پیامبر به مسجد رفت. همچنین پیامبر(ص) به بلال دستور داد که مهاجر و انصار را در مسجد گرد آورد. پس از مدت کوتاهی همگی در مسجد جمع شدند. پیامبر بر منبر مسجد نشست و در حضور شاهدان ... به گزارش خبرگزاری تسنیم، در تاریخ ازدواج علی(ع) و حضرت زهرا(س) اختلاف... ادامه »
23
چگونگى شهادت امام جواد(ع)
چکیده: چگونگى شهادت امام جواد(ع) در مورد شهادت امام جواد ( عليه السلام) يك دسته از روايات مى‏گويند آن حضرت به دست همسرش ام الفضل، دختر مأمون، به اشاره معتصم مسموم گشت. ولى روايتى ديگر مى‏گويد: بعد از آنكه معتصم امام را به بغداد طلبيد... به وسيله «اشناس» شربتى از پرتقال براى امام فرستاد و اشناس به او گفت: پيش از شما اميرالمؤمنين به احمد بن ابى داوود و سعيد... ادامه »
22
برندگان مسابقه خاطره نویسی
چکیده:   نفرات برتر مسابقه خاطره نویسی ویژه ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلام بشرح زیر مشخص گردید. 1- باسم محمودی 2- منیر محمودی 3- مراد جعفرزاده
15
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان
چکیده: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان:نباید فریب لبخند دشمن یا مساعدت کوتاه ‌مدت او را خورد/ مجلس از بررسی برجام کنار گذاشته نشود حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(پنجشنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، این مجلس را مظهر کامل مردم سالاری اسلامی و مایه سکینه و آرامش در جامعه خواندند و با توصیه مؤکد... ادامه »
15
قیام خونین 17 شهریور
چکیده: كالبد شكافی یك واقعهچکیده: حادثه 17 شهریور تأثیر عمیقی بر روند نهضت مردم ایران گذاشت. با این كه ظاهرا سه هفته كشور را با آرامش نسبی رو به رو كرد، ولی نه تنها توقفی در روند انقلاب ایجاد نشد،‌ بلكه كینه عمومی از حكومت شاهنشاهی بیشتر گردید. كشور یك هفته دست به اعتصاب زد تمامی بازارها و بیشتر اماكن كسب تا 25 شهریور به عنوان اعتراض به این كشتار وحشیانه ... ادامه »
08
پیام تسلیت
چکیده: همکار گرامی جناب آقای حسین دارابی کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام ضایعه درگذشت سه نفر از اعضای خانواده ی علی الخصوص مادر بزگوار شما که بحق غم بزرگی است از صمیم قلب تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال میخواهیم تا روح پاکش را با سرور زنان عالم حضرت فاطمه الزهراء (س) محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید امور ایثارگ... ادامه »
04
ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناکآسمان امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا بر شما مبارک باد
چکیده: سالروز ولادت امام رضا (ع)سلام بر تو اى امام هشتم، اى فرزند پيامبر و على، اى پاره تن فاطمه اى جگر گوشه حضرت موسى بن جعفر، و اى امامى كه هر لحظه دل هاى ما به شوق ديدار حرم مطهّرت مى تپد، سلام بر تو اى على بن موسى الرضا، و سلام بر پدارن بزرگوارت و فرزندان پاك و معصومت.فرارسيدن يازدهم ذى القعده سالروز ولادت هشتمين امام معصوم، خورشيد فروزان خراسان، مايه... ادامه »
02
مراسم تجلیل از آزادگان دانشگاه در منطقه جنگی و عملیاتی بانروشان
چکیده: مراسم تجلیل از آزادگان دانشگاه در منطقه جنگی و عملیاتی بانروشان ((مقر سابق لشگر 11 امیر المومنین(ع)) برگزار شد به مناسبت فرا رسیدن سالروز ورود آزادگان به وطن، مراسم تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی با حضور مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان، مشاور رئیس دانشگاه و جمعی از آزادگان و خانواده های آنان در محل منطقه جنگی و عملیاتی بانروشان مقر سا... ادامه »
27
ولادت حضرت معصومه(س)و روز دختر مبارک باد
چکیده: ولادت حضرت معصومه(س)و روز دختر مبارک بادبه مناسبت اول ذی القعده،سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهاتاریخ چشم به راه فاطمه‌ای دیگر است... انتظار به سر می‌آید و شمیم دلنوازی، خانه خورشید را فرا می‌گیرد. خنکای حضور دوباره فاطمه(س) در فضا ی مدینه جاری می‌شود و کوثر فاطمی، جوشیدن می‌گیرد. به کوچه باغ‌های حرم تو پناه می‌آورم و در سایه ... ادامه »
21
پیام مسئول امور ایثارگران دانشگاه به مناسبت روز آزادگان
چکیده: بسمه تعالیسالها پیش صدای مادر دل شکسته ای میان ازدهام جمعیت به وضوح شنیده می شد که برای سلامتی فرزند تازه از سفر برگشته اش صلوات می فرستاد، جوان رشیدش که اکنون بعد از سالها دوری و به جان خریدن رنج غربت برگشته و چه زیبا و ستودنی گل واژه صبر را به نمایش گذاشته بود.26مرداد ماه سال روز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی است، عزیزان فداکاری که صبر زینبی(س... ادامه »
19
سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت باد
چکیده: سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام تسلیت بادشرح مناسبت: حضرت امام جعفر صادق(ع) پيشواي ششم مسلمانان، در اين روز به دست خليفه ي عباسي، منصور دوانيقي مسموم و در مدينه به شهادت رسيد. امام صادق(ع) به شيخ الائمه نيز معروف است زيرا عمر ايشان از تمامي ائمه اطهار(ع) طولاني تر است. حضرت را در قبرستان بقيع در كنار پدر، جدّ و امام حسن مجتبي(ع) دفن كردند.آ... ادامه »
31
تقدیر مدیر شبکه شهرستان ایوان از جانباز سرافراز نورالدین وحیدنیا
چکیده: تقدیر مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از جانباز گرانقدر جناب آقای نورالدین وحیدنیا در روز جانبازمتن پیام به شرح ذیل می باشدرزمنده دلیر، راسخ، شجاع و ایثارگر دلاور، استوار و توانمند جناب آقای نورالدین وحیدنیامجاهدت رزمندگان و ایثارگران که دفاعی غیورانه از اسلام و جمهوری اسلامی ایران بود؛ اسلام و ملت عزیز ایران را سرافراز کرد و شوق فداکا... ادامه »
24
عید سعید فطر مبارک
چکیده: عید فطر روز تولد دوباره انسان استعطر دل انگیز ایمان در دل ها به مشام می رسد. گلبوته های صبر و مبارزه با نفس در جان ها شکفته می شود. روز عید فطر همه چیز رنگ و بوی خدایی دارد. هر چه اعمال نیک، تقوا و پرهیزکاری انسان بیشتر باشد، در روز عید به خدا نزدیک تر و عطر و بوی عید برای او دلپذیرتر است. عید فطر زمان شکفتن گل های ایمان در دل و جان انسان است. تحفه... ادامه »
24
مسابقه تیر اندازی با تفنگ بادی امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلام
چکیده: مسابقه تیر اندازی با تفنگ بادی امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلامبا آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران عزیز بخصوص ایثارگران گرامی به اطلاع می رساند به مناسبت ماه مبارک رمضان یک دوره مسابقه تیر اندازی با تفنگ بادی روز سه شنبه 23/4/94 بین ایثارگران شاغل و بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار گردید. در پایان این مسابقه نفرات برتر در رشته های ... ادامه »
16
شهادت امام علی علیه السلام تسلیت باد
چکیده: شهادت امام على (عليه السلام) علامه طبرسى گويد: على عليه‏ السلام شصت و سه سال زندگانى كرد، ده سال پيش از بعثت، و در سن ده سالگى اسلام آورد. و پس از بعثت‏ بيست و سه سال با رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم زندگانى كرد، سيزده سال در مكه پيش از هجرت در امتحان و گرفتارى به سر برد و سنگين‏ترين بارهاى رسالت آن حضرت را به دوش كشيد.ده سال پس از هجرت در م... ادامه »
13
شب قدر در کلام مقام معظم رهبری
چکیده: شب قدر در کلام مقام معظم رهبری ما معتقدیم (و این جزء بدیهیات اسلام، بلکه بدیهیات همه ادیان است) که انسان، فقط در سایه ارتباط و اتصال با حق تعالی است که می‌تواند به تکامل و تعالی دست پیدا کند. البته فرصت ماه رمضان، یک فرصت استثنایی است. این چیز کمی نیست که خدای متعال در قرآن بفرماید: “لیلة القدر خیر من الف شهر”. یک شب، از هزار ماه بهتر و با فضیلت... ادامه »
13
فضیلت شبهای قدر
چکیده: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ (۱) وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَةُ الْقَدْرِ (۲) لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ (۳) تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ فِیها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ کُلِّ أَمْرٍ (۴) سَلامٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ (۵) با توجه به آیات سوره قدر می‌توان به فضیلت‌های شب قد... ادامه »
13
میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) مبارک
چکیده: میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) مبارکولادت و نامگذاری امام حسن مجتبی (ع)در روایات متعددی ولادت با سعادت آن حضرت را در شب نیمه ماه مبارک رمضان ذکر شده است و این قول مشهور است.چون امام حسن (ع) متولد شد، حضرت فاطمه زهرا به، پدرش علی (ع) عرض کرد: نامی برای او بگذار؛ علی (ع) فرمود: من در نام گذاری بر این کودک بر رسول خدا (ص) پیشی نمی گیرم. چون رسو... ادامه »
26
رمضان، ماه مهمانی خدا بر مسلمانان مبارک باد
چکیده: برکات ماه رمضان آيت الله جوادي آمليماه مبارك رمضان كه از آن به عنوان (عيد اولياي الهي) ياد شده است، ممتاز ترين زمان پيوند خلق با خالق و موسم ميهماني پر راز و رمز الهي براي انسان است. اهميت ايجاد آمادگي لازم براي ورود به اين ضيافت آسماني از وظائف معنويِ حتمي براي سير و سلوك كامل و جامع در ماه خدا محسوب مي شود.تحليل معلّم بزرگ اخلاق، «حضرت آيت الله ... ادامه »
26
مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی
چکیده: به اطلاع ایثارگزان عزیز می رساندامور ایثارگران دانشگاه در نظر دارد یک دوره مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی ویژه ایثارگران را در ماه مبارک رمضان برگزار نماید. از علاقمندان شرکت کننده در مسابقه درخواست می شود به یکی از روشهای زیر جهت ثبت نام اقدام نمایند.1- پیامک به شماره 50001717337538 2- ایمیل به پست الکترونیکی shahed.medilam@gmail.com3- ارسال به امو... ادامه »
25
مسابقه خاطره نویسی
چکیده: خاطرات جنگ گنجینه ای تمام نشدنی برای آیندگان است ........... مقام معظم رهبریامور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار می کند به منظور حفظ و پاسداشت یاد و خاطره ی دوران دفاع مقدس مسابقه خاطره نویسی جبهه و جنگ برگزار می شود از تمامی ایثارگران گرامی شاغل و بازنشسته دانشگاه در خواست می شود خاطرات خود از دوران دفاع مقدس را به امور ایثارگران دانشگا... ادامه »
20
کسب مقام کشوری ورزش باستانی و هنرهای فردی توسط جانبازان دانشگاه
چکیده: کسب مقام کشوری ورزش باستانی و هنرهای فردی توسط جانبازان دانشگاه در پی برگزاری مسابقات کشوری باستانی و هنر های فردی جانبازان 2 نفر از کارکنان جانباز دانشگاه به مقام های کشوری دست یافتنددر این مسابقات که از تاریخ 16/3/94 لغایت 18/3/94 در شهرستان رامسر مازندران برگزار شد آقای خلیل شوهانی از جانبازان شاغل در دانشگاه به مدال نقره چرخش میل و مدال برنز چر... ادامه »
11
پانزده خرداد 1342 سر آغاز انقلاب اسلامی ایران گرامی باد
چکیده: قپانزده خرداد 1342 سر آغاز انقلاب اسلامی ایران گرامی بادقیام خونین 15 خرداد قیام 15 خرداد، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) می‌باشد. در سحرگاه 15 خرداد 1342، عوامل رژیم شاه به خانه ساده و بی‌آلایش حضرت امام در قم یورش بردند و امام خمینی (ره) که روز پیش از آن در روز عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه قم، طی سخنان کوبنده‌ا... ادامه »
11
رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت باد
چکیده: رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت بادمروري بر زندگينامه امام خميني (س) در چهار دوره : از ولادت تا رحلت 1281- 1368انا اعطيناک الکوثر ... (قرآن کريم سوره کوثر) اي پيامبر، ما به تو کوثر (خير کثير) بخشيديم ... امام خميني (س) در روز بيستم جمادي‌الثاني روز کوثر ولادت فاطمه زهرا (س) 1321ق/ 1281ش، در خانواده‌اي از اهل علم و مبارزه و تقوا و هجرت ديده به جهان... ادامه »
10
میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) مبارک باد
چکیده: میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) مبارک باد فضيلت و اعمال نيمه شعبان در حديثي كه در وسايل ‌الشيعه، بحار الانوار و مصباح المتهجد اشاره شده در خصوص فضيلت ماه شعبان آمده است:«خداوند به ذات مقدس خود سوگند خورده است كه هركس را در اين ماه به او پناه برده و از او درخواست كند، از رحمت خود محروم ننمايد».شب نيمه شعبان از چنان اهميتي برخوردار است... ادامه »
10
دیدار با خانواده جانباز ستار پور جعفر
چکیده: دیدار مدیر شبکه و مسئول ایثارگران و مسئول حراست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران به مناسبت سالروز میلاد ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز از خانواده جانباز ستار پورجعفر از پرسنل شاغل در شبکه و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس
09
ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان مبارك باد
چکیده: ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان مبارك بادجواني، آغاز شكفتن است. جواني، ميلاد دوباره انسان است. انسان در جواني، بار تكليف الهي را به تازگي بر دوش گرفته است. خداوند، بسياري از نعمت هايش را در جواني به انسان ارزاني مي‌دارد.حضرت علي اکبر(ع) فرزند بزرگ امام حسين (ع) در مدينه متولد شد. مادر بزرگوار ايشان ليلا دختر ابى مره مي باشد. وي زمانى چند در خانه... ادامه »
09
دیدار صمیمی با وزیر محترم بهداشت و درمان
چکیده: دیدار صمیمی با وزیر محترم بهداشت و درمانعصر روز سه شنبه 5/3/1394 تعداد 9 نفر از مشاوران روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در دیداری صمیمی و از نزدیک با وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار کردند.در این جلسه علاوه بر مشاور وزیر مشاوران روسای دانشگاههای علوم پزشکی ایلام- کرمانشاه- همدان- کاشان- فارس- مازندران- شاهد- تبریز و معاونت غذا و دارو حضور داش... ادامه »
04
همایش ایثار
چکیده: به مناسبت روز جانباز برنامه تجلیل از جانبازان دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور ریاست دانشگاه، مسئول و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه و جمعی از ایثارگران در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه علوم پزشکی ایلام در تاری4/3/94برگزار گردید.در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آقای چناری مشاور رئیس دانشگاه در ا... ادامه »
03
پیام مشاور رئیس دانشگاه به مناسبت روز جانباز
چکیده: رندانه آخر ربودی جامی زخمخانه دل / خونین چو برگ شقایق، رنگین چو افسانه دل"روز جانباز بهانه‏ای شد برای نوشتن مطالبی دست و پا شکسته درخصوص ایثارگران عزیز این دیار، همانهایی که درس استقامت و پایداریشان در طول هشت سال دفاع مقدس زبان زد عام و خاص است. سلام بر روح پاك آسمانيان، سلام برشهیدان انقلاب اسلامی، فرشتگان تیز پروازی که خاکیان هیچ وقت به پایشان ن... ادامه »
03
                   روز جانباز گرامی باد
چکیده: سالگرد ميلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع)، روز جانباز نام گذاري شده است . عباس(ع) بزرگ جانباز تاريخ انسانيت است که صحنه کربلا را تجليگاه ايثار و جانبازي نمود. فداکاري هاي برادر رشيد امام حسين(ع) در تاريخ بشر مانندي ندارد. دست حيدر آساي عباس(ع) شعر زيباي عشق و ايثار در راه ولايت را با خون سرخ بر زمين تفتيده، کربلا نگاشت، و راه و رسم عاشقي و شيوه جانبازي ... ادامه »
03
اعیاد شعبانیه مبارک باد
چکیده: اعیاد شعبانیه مبارک باد
28
همايش ايثار
چکیده: بسمه تعالي -به اطلاع همكاران محترم مي رساند امور ايثارگران دانشگاه در نظر دارد همايش ايثار را به مناسبت روز جانباز در روز دوشنبه تاريخ 4/2/94 ساعت 10صبح در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه برگزار نماید. از همه همكاران دعوت بعمل مي آيد به پاس و احترام جانبازان عزیز و بزرگداشت مقام ایثارگری در اين همايش شركت فرمایید. در ضمن هديه مسابقه بهترين جمله در راب... ادامه »
28
مسابقه بهترین جمله در رابطه با جانباز
چکیده: امور ایثارگران دانشگاه برگزار می کندبهترین جمله در رابطه با جانباز آخرین مهلت ارسال :روز شنبه 2/4/94 ساعت 14ارسال ازطریق:1- پیامک به شماره 500017173375382- ایمل به پست الکترونیکی shahed.medilam@gmail.com
27
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طراح و عامل اصلی حوادث یمن آمریکاست/ برادرکشی و تسلط گروه‌های تروریستی در منطقه از مصادیق «جاهلیت مدرن»/ خلیج فارسِ ناامن، برای همه ناامن خواهد بود
چکیده: طراح و عامل اصلی حوادث یمن آمریکاست/ برادرکشی و تسلط گروه‌های تروریستی در منطقه از مصادیق «جاهلیت مدرن»/ خلیج فارسِ ناامن، برای همه ناامن خواهد بود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه آمریکا به دنبال تأمین امنیت منطقه خلیج فارس نیست و صلاحیت اظهارنظر در این خصوص را هم ندارد، فرمودند: اگر منطقه خلیج فارس امن باشد، همه کشورهای منطقه از این امنیت... ادامه »
23
عید سعید مبعث پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بر عموم مسلمانان جهان تبریک و تهنیت باد
چکیده: عید سعید مبعث پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بر عموم مسلمانان جهان تبریک و تهنیت بادروز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی است که محمد،(ص) پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معنقدند او در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و ... ادامه »
23
شهادت امام موسی کاظم(ع) تسلیت باد
چکیده: شهادت امام موسی کاظم(ع) تسلیت بادبیست و پنجم رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام)، امام هفتم شیعیان جهان در سال 183 هجری است.درباره حبس امام موسی (ع) به دست هارون الرشید شیخ مفید در ارشاد روایت می كند كه علت گرفتاری و زندانی شدن امام، یحیی بن خالد بن بر مك بوده است زیرا هارون فرزند خود امین را به یكی از مقربان خود به امام جعفربن محمد ابن اش... ادامه »
22
 همایش مشاوران روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شیراز
چکیده: مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران:حفظ منزلت و دستیابی به موارد لحاظ شده در قانون، خواسته ایثارگران است شیراز- ایرنا- مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور شاهد و ایثارگران گفت: حفظ منزلت و دستیابی به مواردی که در قانون برای ایثارگران لحاظ شده تنها خواسته آنهاست.به گزارش ایرنا، سید محمدهادی موسوی دوشنبه در همایش مشاوران روسای دانشگاه های ... ادامه »
13
وفات حضرت زینب (س) تسلت باد
چکیده: علت وفات حضرت زینب(س) چه بود؟ زینب(س) بانویی که نه تنها در زنان، بلکه در مردان عالم، کمتر نظیرش را می‌توان دید. توانا بانویی که عالی‌ترین نمونه‌ای از شهامت و دلیری، دانش و بینش، کفایت و خردمندی، قدرت روحی و تشخیص موقعیت بوده وهر وظیفه‌ای از وظایف گوناگون اجتماعی را که به عهده گرفت، به خوبی انجام داد.در تاریخ وفات حضرت زینب کبری(س) سومین فرزند امیر... ادامه »
09
ولادت امام علی (ع) و روز پدر مبارک باد
چکیده: ولادت امام علی ( ع)بنا بنوشته مورخين ولادت على عليه السلام در روز جمعه 13 رجب در سال سى‏ام عام الفيل (1) بطرز عجيب و بيسابقه‏اى در درون كعبه يعنى خانه خدا بوقوع پيوست،محقق دانشمند حجة الاسلام نير گويد: اى آنكه حريم كعبه كاشانه تست‏ بطحا صدف گوهر يكدانه تست‏ گر مولد تو بكعبه آمد چه عجب‏ اى نجل خليل خانه خود خانه تست پدر آنحضرت ابو طالب فرزند عبد ال... ادامه »
08
 میلاد اسوه شکیبایی، تندیس تقوا و پارسایی، مشعل حق و حقیقت، جلوه جمال الهی و جلال کبریایی، الهام بخش اخلاص و معرفت حضرت جوادالائمه امام محمدِتقی، علیه السلام ، بر عاشقان شجره طیبه ولایت و امامت و رهپویان راه حقیقت مبارک باد
چکیده: میلاد امام محمدتقی علیه السلام تبریک میلاد اسوه شکیبایی، تندیس تقوا و پارسایی، مشعل حق و حقیقت، جلوه جمال الهی و جلال کبریایی، الهام بخش اخلاص و معرفت حضرت جوادالائمه امام محمدِتقی، علیه السلام ، بر عاشقان شجره طیبه ولایت و امامت و رهپویان راه حقیقت مبارک باد. میلاد سجاده نشین عالم معرفت و توحید، آیینه پرشکوه جمال و جلال خداوندی، مونس ملایک مقرب ال... ادامه »
08
دومین جلسه هم اندیشی رابطین و مسئولین امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلام
چکیده: دومین جلسه هم اندیشی رابطین و مسئولین کمیته های امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور اعضاء، در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید.در ابتدای این جلسه و پس از تلاوت کلام الله مجید آقای چناری مشاور رئیس دانشگاه و مسئول امور ایثارگران ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه پیشاپیش میلاد با سعادت حضرت مولای متقیان امیر المومنین علی (ع) را تبریک گفته ... ادامه »
07
دیدار با خانواده جانباز سر افراز شیرزاد فتاحی
چکیده: به منظور تجلیل از ایثارگران گرامی و خانواده ی محترم آنان و به پاس قدردانی از تلاشها و جانفشانیهای این عزیزان و در راستای ادامه¬ی بازدیدهای دوره ای، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام به همراه تعدادی از همکاران با جانباز 70% شیرزاد فتاحی و خانواده ایشان دیدار کردند.در ابتدای این دیدار آقای چناری مشاور ریاست دانشگاه در امور ایثارگران هدف از این دید... ادامه »
05
توفان شن: شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
چکیده: توفان شن: شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبسپنجم اردیبهشت، سالروز شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس است. در این حمله نظامی، شیطان بزرگ با مفتضحانه ترین وضعی شکست خورد. شکست شیطان بزرگ در این عملیات، حمله فیلداران ابرهه را به خانه کعبه در ذهن ها زنده می کند. لشگریان ابرهه، همچون نیروهای متجاوز آمریکایی، از فراوانی قدرت و شوکت، تصور نمی کردند کسی بت... ادامه »
04
گزارش تصویری همایش پیاده روی هفته سلامت
چکیده: به مناسبت هفته سلامت و به همت امور ایثارگران دانشگاه همایش پیاده روی کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در روز پنجشنبه مورخ 3/2/1394 برگزار گردید. این همایش که از میدان امام حسین (ع) شهر ایلام آغاز و تا مزار شهید گمنام (تپه نور الشهداء) ادامه داشت تعدادی از اعضای دانشگاه علوم پزشکی حضور داشتند درانتهای مسیر آقای دکتر ناصری فر معاو... ادامه »
01
3 رجب - شهادت امام علي النقي(ع) تسلیت باد
چکیده: 3 رجب - شهادت امام علي النقي(ع)امام علي بن محمد(ع)، معروف به هادي و نقي، كه دهمين امام شيعيان است، در سوم رجب، و به قولي در 25 جمادي الآخر، در سامرا به شهادت رسيد.(1)امام علي النقي(ع)، از ذي قعده سال 220 قمري، كه پدر بزرگوارش حضرت امام محمد تقي(ع)، معروف به جوادالائمه(ع)، به شهادت رسيد، بنا به وصيت آن حضرت، مقام منيع امامت را بر عهده گرفت.گفتني است... ادامه »
01
ولادت پنچمین نور ولایت ، امام محمد باقر علیه السلام مبارک باد.
چکیده: ولادت پنچمین نور ولایت ، امام محمد باقر علیه السلام مبارک باد.زندگينامه امام باقر علیه السلامحضرت امام محمد باقر علیه السلامنام مبارک امام پنجم محمد بود . لقب آن حضرت باقر يا باقرالعلوم است ، بدين جهت که : دريای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت . القاب ديگری مانند شاکر و صابر و هادی نيز برای آن حضرت ذکر کرده اند که هريک باز گوينده صفتی از ... ادامه »
01
پیاده روی خانوادگی همکاران، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام
چکیده: به اطلاع کلیه همکاران گرامی میرساند که به مناسبت هفته سلامت پیاده روی خانوادگی همکاران، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در روز پنجشنبه 3/2/1394 ساعت 9 صبح از میدان امام حسین (ع) شهر ایلام به سمت تپه نور الشهداء برگزار میگردد. امور ایثارگران دانشگاه از تمامی همکاران گرامی علی الخصوص ایثارگران عزیز جهت شرکت در این مراسم دعوت بعمل می آورد ... ادامه »
22
ولادت امام خمینی رهبر کبیر انقلاب
چکیده: در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 21 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مركزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله علیها، روح الـلـه المـوسـوى الخمینـى پـاى بـر خـاكدان طبیعت نهاد .او وارث سجایاى آباء و اجدادى بـود كه نسل در نسل در ... ادامه »
19
ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن مبارکباد
چکیده: 21 فروردین ( بیستم جمادی الثانی ) مصادف است با ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها و روز مادر ( روز زن ). به یاد آر چشمانی را كه بر تو نگران بودندبه یاد آر دستانی را كه شب ها با نوازش های خود دردهای تو را تسكین می دادندبه یاد آر دلی را كه به خاطر تو زخم ها خورده استآن هنگام زانو بر زمین بگذار و موهبت مادر را سپاس دار ... بیستم جمادی الثانی هر سال... ادامه »
04
شهادت حضرت زهرا (س)تسلیت باد
چکیده: شهادت حضرت زهرا (س)تسلیت باد
04
سال 1394 مبارک باد
چکیده: عید نوروز94 عید نوروز برابر با اول فروردین ماه (تقویم شمسی)، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است.خاستگاه عید نوروز در ایران باستان می باشد و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ایران عید نوروز را جشن می‌گیرند.امروزه زمان برگزاری عید نوروز، در آغاز فصل بهار است. عید نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در ب... ادامه »
17
تقدیر از همکاران بازنشسته ایثارگر و شاهد اسفند 93
چکیده: به بهانه بازنشستگی تعدادی از همکاران گرامی علی الخصوص ایثارگران عزیزشکی نیست که بازنشستگی پایان کار نیست بلکه گذر از یک مرحله از زندگی به مرحله دیگر است این گذر هم می تواند مثبت باشد و در جهت رشد و بالندگی خود از آن استفاده کند و هم می تواند تاثیر منفی بر فرد بازنشسته بگذارد، تاثیر منفی به این خاطر که ممکن است شخص احساس کند حالا که به سن بازنشستگی ... ادامه »
13
شهادت حضرت زهرا (س) تسلیت باد
چکیده: شهادت مظلومانه فاطمه (س)مقدمه در تاريخ حيات هر انسانى سه روز مهم قابل ذكر وجود دارد: روز ولادت، روز مرگ، و روز حشر و قيام .روز ولادت مهم است و سرنوشت ساز، هم از نظر كيفيت ولادت و آغاز زندگى و هم از نظر گشوده شدن دفتر حيات؛ به همين گونه است روز مرگ كه از سوئى روز بسته شدن دفتر حيات است و از سوئى روز گشوده شدن دفترى ديگر براى آنكس كه سنت حسنه‏اى يا س... ادامه »
12
یادواره ی شهدای دانشگاههای علوم پزشکی کشور
چکیده: اولین یادواره کشوری شهدای دانشگاههای علوم پزشکی با حضور جمع زیادی از مسئولین و خانواده شهدای استان و شهدای دانشگاههای علوم پزشکی در سالن شهدای جامعه پزشکی دانشگاه برگزار گردید این برنامه که با تلاوت کلام الله مجید آغاز شد در ادامه جناب آقای دکتر دل پیشه ریاست محترم دانشگاه با عرض خیر مقدم به خدمت میهمانان حاضر در جلسه و تشکر از تمامی کسانی که در ب... ادامه »
06
ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار مبارک باد
چکیده: مختصری درباره ولادت حضرت زینب سلام الله علیهاتولد زينب(س) و گريه پيامبر بر مصايب آنزينب كبرى (س) روز پنجم جمادى الاول سال 5 يا 6 هجرت در مدينه چشم به جهان گشود. خبر تولد نوزاد عزيز، به گوش رسول خدا (ص) رسيد. رسول خدا (ص) براى ديدار او به منزل دخترش ‍ حضرت فاطمه زهرا (س) آمد و به دختر خود فاطمه (س) فرمود: ((دخترم ، فاطمه جان ، نوزادت را برايم بياور ... ادامه »
03
یادواره ی شهدای دانشگاههای علوم پزشکی کشور 10 اسفند 93
چکیده: در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و در آستانه ی روز شهداء که مصادف است با 22 اسفند ماه سالروز بزرگداشت شهدای عزیز به همت امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادواره ی کشوری شهدای دانشگاههای علوم پزشکی قرار است در روز دهم اسفند ماه 93 با نام ((طریق خوبان)) در سالن شهدای جامعه پزشکی برگزار گردد. به گفته آقای چناری... ادامه »
14
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت‌آيت‌الله العظمي خامنه‌اي در مورد دهه فجر
چکیده: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت‌آيت‌الله العظمي خامنه‌اي در مورد دهه فجر*در انقلاب ما بايد مكتب ، قرآن ، اسلام، وحدت و امامت حفظ شود .*دهه فجر مقطع رهايي ملت ايران است .*زنده نگه داشتن ياد شهداي انقلاب باعث تداوم حركت انقلاب است .*دهه فجر آئينه اي است كه خورشيد اسلام در آن درخشيد و به ما منعكس شد .*انقلاب اسلامي با اتكاء به قدرت مردم ، آسيب ناپ... ادامه »
14
متن کامل پیام مهم رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
چکیده: متن کامل پیام مهم رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانان را مخاطب خود قرار میدهم. به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که دربا... ادامه »
13
پیام تبریک مشاور رئیس دانشگاه و مسئول امور ایثارگران
چکیده: برادر ارجمند جناب آقای دکتر نصرالله نقدی معاون محترم غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با سلام و احترام،خدمت بی منت به ملت شریف، نجیب و ارزشی، که از حریم آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی به زیبایی حراست می کنند، نعمتی است که خداوند به شایستگان عنایت می کند و حضرتعالی که خود از ایثارگران و فرزندان شهداء این قافله می باشید اهمیت این خدمت ... ادامه »
12
کسب مقام سوم تیراندازی جانبازان کلاس sh2
چکیده: کسب مقام سوم تیراندازی جانبازان کلاس sh2مسابقات تیر اندازی کشوری جانبازان که در تاریخ 4/11/93 لغایت 8/11/93 در جزیره کیش برگزار گردید. تیم استان ایلام مقام سوم این مسابقات را کسب کرد. این سری مسابقات که در رشته های تفنگ بادی و تپانچه بادی با حضور تیم هایی از 31 استان برگزار گردید تیم جانبازان استان ایلام با مربی گری آقای حاج مراد جعفرزاده از همکارا... ادامه »
12
دهه فجر مبارک باد
چکیده: پیروزی انقلاب اسلامی ایران (دهه مبارک فجر) روزهای فراموش ناشدنی این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد. انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ ... ادامه »
17
ولادت امام جعفر صادق (ع) مبارک باد
چکیده: بسم الله الرحمن الرحيمولادت امام جعفر صادق (ع)تاريخ ولادت امام صادق(عليه السلام)1 - امام صادق(عليه السلام) در هنگام طلوع فجر روز جمعه 27 ربيع الاول سال 83 هـ ق در شهر مقدس مدينه به دنيا آمدند، پدر آن بزرگوار حضرت امام باقر(عليه السلام)، و مادر آن بزرگوار امّ فروه دختر قاسم بن محمد بن أبى بكر بودند.حضرت صادق جعفر بن محمد بن على بن الحسين(عليه السلام... ادامه »
17
ولادت حضرت پيامبر اکرم (ص) را برتمام مسلمين جهان تبريک عرض می نمائيم
چکیده: ولادت حضرت پيامبر اکرم (ص)را برتمام مسلمين جهان تبريک عرض می نمائيم زندگینامه حضرت محمد (ص) زندگینامه حضرت محمد (ص)نام: محمد بن عبد الله در تورات و برخى كتب آسمانى «احمد» نامیده شده است. آمنه، دختر وهب، مادر حضرت محمد (ص) پیش از نامگذارىِ فرزندش توسط عبدالمطلب به محمّد، وى را «احمد» نامیده بود.كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.القاب: رسول اللّه، نبى... ادامه »
16
تقدیر رابطین امور ایثارگران از ریاست دانشگاه
چکیده: ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راستای اجرای ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از رئیس دانشگاه تقدیر نمودند. ادامه »
09
جلسه هم اندیشی امور ایثارگران
چکیده: با همت امور ایثارگران دانشگاه و با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر دل پیشه و حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای منزه مسئول محترم دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و آقای دکتر افسرده معاون محترم توسعه جلسه مشترک رابطین امور ایثارگران، مسئولین کمیته ها و نیز کارشناسان امور ایثارگران با مسئولین واحد های ستادی در سالن اجتماعات ستاد دان... ادامه »
29
رحلت پیامبر اکرم (ص)و شهادت امام حسن مجتبی (ع)و امام رضا (ع)تسلیت باد
چکیده: پیامبر اکرم (ص) یک ماه قبل از رحلت فرمود: «فراق نزدیک شده و بازگشت ‏به سوى خداوند است. نزدیک است فراخوانده شوم و دعوت حق را اجابت نمایم و من دو چیز گران در میان شما مى ‌گذارم و مى‌‏روم: کتاب خدا و عترتم، و خداوند لطیف و آگاه به من خبر داد که این دو هرگز از یکدیگر جدا نشوند تا کنار حوض کوثر برمن ‏وارد شوند. پس خوب بیندیشید چگونه با آن دو رفتار خواهی... ادامه »
19
استحباب زیارت اربعین در روایات
چکیده:  یکی از مباحث مهم تاریخ عاشورا که در این فصل درباره آن بحث و بررسی صورت گرفته، حضور اهل بیت(علیهم السلام)در کربلا در اولین اربعین شهادت امام حسین(علیه السلام) بر سر مزار آن حضرت و دیگر شهدای کربلاست. ادامه »
18
قهرمانی تیم نهاد رهبری در مسابقات فوتسال جام هفته بسیج
چکیده:  یدار پایانی مسابقات فوتسال جام هفته بسیج عصر روز دوشنبه 10/9/93 بین تیمهای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و ستاد دانشگاه برگزار گردید ادامه »
04
پیام رئیس دانشگاه به مناسبت هفته بسیج
چکیده:   Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4 ... ادامه »
04
دیدار با آزاده و جانباز آقای حمزه اسدی
چکیده: شهادت جانسوز حضرت امام حسن عسکری (علیه السلام) را به همه پیروان و دوستداران آن حضرت و به خصوص به ساحت مقدس امام عصر (ارواحنا له الفدا) تسلیت و تعزیت می گوییم. ادامه »
30
هفته بسیج
چکیده: نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است ادامه »
27
شهادت سید الساجدین (ع) تسلیت باد
چکیده: آشنایی با امام سجاد علیه السلام ادامه »
14
جلوه ایثار
چکیده:  سلام علی قلب زینب الصیور... ادامه »
09
عاشورا، برگ کتاب تاریخ یا روح حاکم بر تاریخ
چکیده:  اه که در ایام غیر محرم ذکری از محرم و عاشورا به میان می آید، این فکر برای برخی پیدا می شود که واقعه عاشورا به تاریخ پیوسته است و فاصله زمانی بسیاری با ما دارد . . . ادامه »
03
جلوه ايثار و عشق
چکیده:    محرم با همه شور و نوایش آمد ...  هر که دارد هوس کربُ بلا بسم ا...   ادامه »
30
دیدار ریاست دانشگاه با خانواده ایثارگران
چکیده: عصر روز 29/7/93 ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام جناب آقای دکتر دل پیشه به همراه جمعی از مسئولان و مدیران واحدهای ستادی حوزه ریاست دانشگاه با حضور در منزل جانباز 60 درصد آقای  نادر صادقی نیا  با ایشان دیدار و گفتگو کردند. ادامه »
29
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حضرت آیت‌الله مهدوی کنی
چکیده: پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حضرت آیت‌الله مهدوی کنی این عالم مجاهد و پارسا از نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از وفاداران صادق امام بزرگوار بود. ادامه »
29
اینها بروند بهشت . . .
چکیده: در روز قيامت ما سنگ قبر نداريم، شناسنامه نداريم، اسم مردم، سن مردم، عناوين مردم، پست مردم، مقام مردم و منصب مردم و اين كه آيت ا... باشند يا نباشند، فقير باشند يا نباشند، ثروتمند باشند يا نباشند، قدرت داشته باشند يا نداشته باشند، و ... اينها نيست، اينها اصلاً ملاك نيست. ادامه »
29
اگر به سردار بد می گذرد، وای بر ما...
چکیده: حاج احمد! دل دوکوهه برایت تنگ است . . . ادامه »
جستجو
پیام مدیر